Ból w podbrzuszu

boho
Posty: 63
Rejestracja: pn paź 12, 2020 1:09 pm

Ból w podbrzuszu

Post autor: boho »

Zastanawiam się czy taki ból podbrzusza może oznaczać coś strasznego? Bo wiecie boję się tego, gdyż u mojej babci zaczęło się od takiego właśnie bólu i okazało się, że ma raka. Dlatego też boję się iść do lekarza i zrobić badania. Ale z drugiej strony nie jest powiedziane, że taki ból podbrzusza musi oznaczać od razu taką chorobę. Także chyba nie uniknę wizyty u lekarza.

aya_juki
Posty: 82
Rejestracja: wt lip 21, 2020 2:20 pm

Re: Ból w podbrzuszu

Post autor: aya_juki »

Ja bardzo często mam bóle ale jest to związane z endometriozą. Bolesne miesiączkowanie jest strasznie uciążliwe ale łagodzę bóle naturalnymi sposobami np. piję rooibos, rumianek czy jem orzechy macadamia, które zamawiam z ceneo/pl/Bakalie/Rodzaj:Orzechy_macadamia.htm

zaradna
Posty: 319
Rejestracja: sob cze 13, 2020 11:12 am

Re: Ból w podbrzuszu

Post autor: zaradna »

Może zamiast cierpieć i zadręczać się czarnymi myślami wykonaj usg jamy brzusznej. Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic to zarejestrować możesz się telefonicznie tu gabinetusg/com/pl/ To prywatna przychodnia, z dużym doświadczeniem i dobrymi opiniami. Na wizytę nie będziesz czekać długo.

karka
Posty: 258
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 10:37 am

Re: Ból w podbrzuszu

Post autor: karka »

Myślę, że najlepiej byłoby się wybrać do lekarza. Możliwe, że jeśli nie uda się określić przyczyny bólu nieinwazyjnymi metodami, konieczna będzie kolonoskopia. Gdyby tak było, poczytaj sobie dokładnie, jakie są zalecenia przed kolonoskopią i się ich trzymaj - tylko wtedy badanie będzie miarodajne i nie będzie go trzeba przeprowadzać ponownie.

fikel76
Posty: 622
Rejestracja: wt mar 09, 2021 2:56 pm

Re: Ból w podbrzuszu

Post autor: fikel76 »

Co może powodować?

lisowa
Posty: 219
Rejestracja: pn lip 13, 2020 12:14 pm

Re: Ból w podbrzuszu

Post autor: lisowa »

Najlepiej iść do lekarza i zrobić badania. Nikt Ci nie powie co się dzieje. Poza tym kazdy odpowiedzialny człowiek powinien się badać regularnie! Ja tutaj przelamaccisze/pl/przyczyny/ znalazłam kampanię edukacyjna na temat raka wątroby. Bardzo mną poruszyła i obiecałam sobie, że będę się regularnie badać.

Ewka
Posty: 116
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 6:04 pm

Re: Ból w podbrzuszu

Post autor: Ewka »

Moim zdaniem jeśli dolegliwości trwają długo, to warto rozważyć wizytę u lekarza. Świetni specjaliści przyjmują w centrum medycznym Danea https://danea.pl/ . Tam możesz skorzystać z profesjonalnej konsultacji lekarskie, a także wykonać podstawowe badania z krwi.

ODPOWIEDZ